PUPPETEERS - LALKARZE

Lalkarze I: Spełniona Przepowiednia

Sen na jawie

Lalkarze 1 - grzbiet.jpg

 

   Miałam wizję... Gdy spałam moje ciało astralne odłączyło się od ciała fizycznego. Tak po prostu. Wstałam, odwróciłam się i spojrzałam na śpiącą samą siebie. Po czym zwyczajnie odwróciłam się, zrobiłam krok do przodu i nagle znalazłam się w jakimś innym miejscu. Poczułam się bardzo szczęśliwa. To było cudowne...
   Wróć! Dwie mnie? Brrr... Zerwałam się raptownie i z przerażeniem odkryłam, że rzeczywiście nie jestem u siebie. Tu było tak jasno, tak pięknie. W me serce wlewała się błogość. Na twarzy czułam lekki powiew wiatru i nagle zapragnęłam sama stać się wiatrem. Nie chciałam już nic czuć. Chciałam tylko stać się wolna niczym wiatr i hulać po świecie tak jak on. Na chwilę odebrało mi dech w piersiach i w całym ciele poczułam mrowienie. Po chwili wszystko ustało. Stało się w samą porę. Do tego jasnego pomieszczenia weszły dwie postacie. Instynktownie ukryłam się. Zza biurka miałam ograniczone pole widzenia ale byłam zbyt przerażona żeby się poruszyć. I nagle moje przerażenie sięgnęło zenitu bo jedna z tych postaci podeszła i usiadła. Chyba mnie nie wyczuła. Na szczęście. Odważyłam się rozejrzeć i znowu znieruchomiałam na ten widok. Za biurkiem siedziało bóstwo o złoto-zielonych oczach. Gdybym w tej chwili była w swojej dawnej postaci to moje serce waliłoby jak oszalałe na jego widok a ja sama pewnie leżałabym na ziemi... Miał nieskazitelną, opaloną na złoty brąz cerę i gęste, brązowe włosy ze złotymi refleksami. Gdy się uśmiechnął, ja najzwyczajniej rozpłynęłam się z zachwytu, bo na jego policzkach pojawiły się rozkoszne dołeczki. Z letargu wyrwał mnie jego aksamitny, melodyjny głos.
- Och... No i czego tak stoisz? Usiądź. - Zamilkł na chwilę, a ja w końcu zwróciłam uwagę na jego towarzysza.
   Był średniego wzrostu, raczej normalnej budowy. Nie mogłam mu się lepiej przyjrzeć, gdyż całą jego postać skrywała czarna, bardzo długa peleryna. Tam zaś, gdzie stał, utworzyła się kałuża. - Wiesz?... Cieszę się, że przyjąłeś moje zaproszenie.
- Zaproszenie? - Prychnął jego towarzysz w czarnej pelerynie. - Ja nie określiłbym tak tego. Ty mnie tutaj siłą ściągnąłeś.
- Można to i tak nazwać. - Złoto-zielonooki znowu się uśmiechnął. - Ale w ten sposób możemy sobie spokojnie porozmawiać.
- Na twoich warunkach... - Stwierdził sarkastycznie. - No dobrze. - Dodał zrezygnowanym tonem, po czym rozsiadł się wygodnie na krześle, a spod kaptura wysunął się kosmyk ociekających wodą, platynowych włosów. - O czym chcesz ze mną rozmawiać?
- Chodzi o przepowiednię.
- O Tę Przepowiednię?!? - Złoto-zielonookie bóstwo twierdząco pokiwało mu głową. - Pojawił się kolejny uczestnik?
- Tak, a ściślej uczestniczka. Kolejny Kwiat wśród Cierni.
- Ale to nie możliwe, jest jeszcze za wcześnie. - Zaczął z namysłem. - Nie mogła się tak wcześnie pojawić.
- Wiem. Dla mnie też jest to zaskakujące.
- Zaczekaj. Jest tylko jedno wyjaśnienie... Może to nieprawdopodobne, ale logiczne.
- Do czego zmierzasz? - Spytał zainteresowany.
- No wiesz... - Zaczął niepewnie ukryty pod czarnym kapturem blondyn. - Co, jeżeli przez te tysiąclecia świat był przygotowywany na ostateczne przybycie?...
- Twierdzisz, że ona jest?...
- Mhm... - Twierdząco mruknął ociekający wodą blondyn, a szatyn delikatnie się uśmiechnął, jakby sam do swoich myśli.
- To ma sens. Jeżeli tak jest naprawdę, choć w to wątpię, to wiesz, co musisz zrobić? Zresztą, to i tak jest twój obowiązek.
- Tak, wiem. - Stwierdził z niechęcią.
- Nie jesteś tym zachwycony...
- Ty też nie byłbyś, będąc na moim miejscu.
- Nadal nie potrafisz samodzielnie opuszczać tej paskudnej jaskini? - Przeczący ruch głową wystarczył za odpowiedź. - To dlatego dzisiaj... Och... Rozumiem. - Dodał. - Na pewno istnieje jakiś sposób... Wiesz? - Zmienił temat. - Ostatnio, znaczy dzisiaj, próbowałem się kontaktować z tą dziewczyną.
- I jak ci poszło?
- Nie jestem pewien. Wiadomości raczej otrzymała.
- Wiadomości?
- No tak... List i te, jak im tam było, semesy? Mniejsza z tym. - Dodał szybko.
- Przyjacielu, znamy się już prawie tysiąc lat. - Zaczął ukryty pod kapturem blondyn. - A ty mnie ciągle zaskakujesz.
- Ja? - Zaczął niepewnie zagadnięty. - W jaki sposób?
- Przecież to proste. Do tej pory każdemu z Wybrańców wysyłałeś wiadomość, nie ważne w jakiej postaci, raz na tydzień. Nawet dla Róży nie zrobiłeś wyjątku. A tu proszę. Tydzień ledwie się zaczął a ty już przynajmniej dwukrotnie się z nią komunikowałeś.
- Ach... - Zaczął lekko zarumieniony. - O to ci chodzi... Tak jakoś wyszło. - Zaczął. - Poza tym, jeżeli nie zauważyłeś, mamy już środek tygodnia. - Próbował zmienić temat ale tylko jeszcze bardziej się rumienił.
   Nagle pomieszczenie wypełnił śmiech. Czysty, perlisty, cudowny.
- No nie wytrzymam! - Zaczął blondyn, zanosząc się śmiechem. - Ty się czerwienisz! I jeszcze próbujesz się tłumaczyć. - Nagle przestał się śmiać. - Dobrze się czujesz?
- Mój drogi Upiorze. - Czarna postać poruszyła się lekko na krześle. - Zapewniam cię, że ze mną jest wszystko w porządku.
- Cieszę się. - Chłodno rzekł Upiór. - Czy to już wszystko o czym chciałeś ze mną porozmawiać?
- Tak... Raczej tak. - Rzekł przystojniak z namysłem. Upiór wstał i skierował się w stronę wyjścia. - Zaczekaj! - Dodał. - Spróbuj uporać się ze swoim problemem i odnaleźć ją.
- Ty wiesz, gdzie ona jest. Pisałeś do niej.
- Tak, pisałem. Dlaczego pytasz?
- Częściowo mógłbyś mi ułatwić to zadanie...
- Wiesz, że nie mogę. Chciałbym, ale to Wybraniec musi odnaleźć swego następcę. Poza tym, tak stanowi tradycja.
- Nie pieprz mi o tradycji. - Zaczął Upiór a szatyn lekko się skrzywił. - Powiedz raczej, że ci się nie chce. W to prędzej uwierzę. Na mnie już pora.
- Tak szybko? Myślałem, że jeszcze sobie porozmawiamy.
- Jak znajdę sposób na samodzielne wydostanie się z tej jaskini to cię odwiedzę.
- Naprawdę? - Spytał szatyn z nadzieją w głosie.
- Nie, żartowałem tylko. - Powiedziawszy to zniknął. Rozpłynął się w powietrzu. Nie pozostał po nim żaden ślad, nawet pozostawione wcześniej przez niego kałuże gdzieś się rozmyły.
- Powodzenia bystry przyjacielu. - Powiedział sam do siebie, po czym wstał i wyszedł.
   Zostałam sama i to w dodatku z mnóstwem pytań. Najważniejsze jednak było to, jak stać się na powrót człowiekiem i jak wrócić do domu. Nagle poczułam jakieś szarpnięcie, a gdy się zaczęłam orientować, wlatywałam już sobie do ust. Nieprzyjemne uczucie.
- Nikki, gdzie jesteś? - Jak przez mgłę dobiegał mnie jakiś głos. - Nikki, odezwij się!
Mama.
Zebrałam się w sobie i z zamkniętymi oczami bąknęłam.
- Jestem u siebie. Śpię.
- Niemożliwe. Przed chwilą tam byłam i cię nie widziałam.
- Że co? - Zaczęłam zdziwiona, po chwili w pokoju usłyszałam kroki.
- Gdzie jesteś? - Zamilkła na chwilę, po czym zdziwionym tonem dodała. - Nikki, od kiedy ty lunatykujesz?
- Lunatykuję? - Zerwałam się nagle i uderzyłam głową o coś twardego. - Auć! Co jest?
- Jesteś na szafie. - Z rozbawieniem przyznała mama.
- Jak się tutaj znalazłam?
- Nie wiem. Ty mi powiedz jak ci się udało wspiąć na ponad dwu metrowy mebel.
- Nie mam pojęcia. - Jęknęłam.
- Super. - Uśmiechnęła się. - To teraz z niej zejdź.
- Jak? - Spytałam ale nie usłyszałam odpowiedzi. - Po prostu pięknie. - Mruknęłam do siebie i przełożyłam nogi przez koronę. Odepchnęłam się i skoczyłam lądując zgrabnie na ziemi. Zadowolona ze swojego czynu zerknęłam na zegarek i raźno pomaszerowałam na kuchnię, rozważając w myślach realność mojego widzenia.

Znajdziecie mnie również na: http://historia-liviann.bloog.pl/ - Obecnie nieaktywny. Wszelkie reklamy zostawiajcie w komentarzach pod wpisem "Moja radosna paplanina - miejsce na Waszą reklamę" w zakładce "Linki, czyli Wasze reklamy".