PUPPETEERS - LALKARZE

Lalkarze I: Spełniona Przepowiednia

Wiadomość

Lalkarze 1 - grzbiet.jpg   Stało się! Dopadło mnie przygnębienie mojego JA. Znowu! Moje jestestwo domaga się gruntownego przemyślenia całości. Ostatnio robi się to trochę denerwujące. Próbuję to zbagatelizować, tak jak zwykle. Tym razem nie udało mi się tego przezwyciężyć. Poniosłam wewnętrzną porażkę. Poddaję się. Zaczynam się zastanawiać nad wszystkim.

- Kim właściwie jestem? - Nieświadomie te pytanie wymyka mi się z moich ust i już wiem, że nie zaznam spokoju puki tego wszystkiego nie przemyślę.
Tylko nie to... Moja Podświadomość od razu podsuwa mi gotową odpowiedź:
Nikim, nikim, nikim...
Krzywię się lekko na tę myśl. Ale z drugiej strony to prawda. Paskudna, okrutna, szczera prawda. Zagłębiam się dalej.
Jesteś nikim. Spójrz tylko na siebie. Kim jesteś? Dziewczyną bez osiągnięć, talentów, pasji... Inne, w twoim wieku, mogą się nimi pochwalić, a ty?.. Wiesz co? Dla mnie jesteś zwyczajną ofiarą losu. To wszystko...
Nagle, jak na zawołanie, przed mymi oczyma staje mi całe moje życie jako kalejdoskop migających obrazków.
Ja jako samotna, mała dziewczynka... Ja, bawiąca się na uboczu w przedszkolu... Pasowanie na ucznia pierwszej klasy... Lekcje w szkole, na których zawsze siedziałam w ławce sama... Podstawówka i gimnazjum, nawet teraz w liceum... zawsze to samo...
Szara myszka, z którą nikt nigdy nie chciał się przyjaźnić. Ba, nawet nikt nigdy z własnej woli nie chciał i chyba nadal nie chce ze mną się kolegować.
Dlaczego?
Przez te wspomnienia z oczu zaczęły kapać mi łzy. Mimo wszystko dzielnie brnęłam dalej.
Zwyczajna, nieszczególna, przeciętna, BEZBARWNA. A jaka miałam być? Przecież to były tylko pozory... Nikt nie wiedział i nikt nie wie, jaka jestem. To jednak nie przeszkadza im w tak powierzchownej ocenie mnie. Przecież oni nie wiedzą, co skrywa moja podświadomość...
   Z tępej zadumy wyrwał mnie dźwięk dzwonka telefonicznego. Automatycznie wstałam z łóżka i podeszłam do okna. Nie chciało mi się sprawdzać, kto do mnie napisał. Jakoś mnie to nie interesowało. A powinno... Na pewno nie był to mój młodszy brat. Pisanie w środku tygodnia, gdy jest w szkole, nie jest jego domeną. Musiałoby coś się wydarzyć takiego, by on raczył odezwać się do mnie. Na ten tydzień niczego nie wyczuwałam... Nie, to na pewno nie on. Ludzie z mojej klasy? Też odpada. Oni nigdy nie piszą i szczerze w to wątpię, by w tej chwili zmienili swe przyzwyczajenia. Pozostaje kolejna męcząca wiadomość z sieci. Jednak i w to nie chciało mi się wierzyć. To może ktoś inny, ale kto? I po co?
   Z dziwnym uczuciem wzięłam komórkę do ręki i zaczęłam odczytywać wiadomość. Z każdym kolejnym słowem moje oczy robiły się coraz większe ze zdziwienia. Niedowierzając swojemu narządowi wzroku, jeszcze raz zaczęłam czytać tego sms-a. Tym razem powoli i uważnie.
   "Witaj znajoma nieznajoma. Nie mogę już dłużej zwlekać. Od tej pory Twoje dotychczasowe życie wywróci się do góry nogami. Już niedługo zaczniesz szkolenie. Musisz być cierpliwa..."
- Że co?!? - Znowu nieświadomie odezwałam się na głos. - To jakiś chory i bardzo kiepski żart, prawda?
    Mój mózg pracował na wolnych obrotach. To jednak mi nie przeszkadzało i w myślach zaczęłam dopasowywać tekst tej intrygującej wiadomości do ludzi, których znam. Miałam nadzieję, że może odnajdę autora tego sms-a a wtedy...
Wtedy co? Szepnęła moja Podświadomość.
   Wzruszyłam tylko ramionami i podirytowana tym zdarzeniem postanowiłam dać sobie spokój i puścić całość w niepamięć. Już miałam odłożyć telefon na miejsce, gdy z rozmyślań wyrwał mnie, drugi raz tego samego dnia, dźwięk otrzymanego sms-a.
   "To nie ważne kim jestem. Liczy się tylko to, kim ty sama NAPRAWDĘ jesteś. To jest teraz najważniejsze. Gdy się już dowiesz, odtąd nikomu nie będziesz mogła o tym powiedzieć. To bardzo ważne!"
- No tooo to już przesada! - Rozzłoszczona mruknęłam sama do siebie. - Kim ja jestem? Nie twój zasmarkany interes!!!
   Zbyt raptownie odłożyłam komórkę na parapet i wróciłam do swego pokoju, po czym rzuciłam się na łóżko. Moje myśli zaczęły mimowolnie krążyć wokół tych intrygujących wiadomości.
   To dziwne, że przez intensywnie pracujący umysł szybko robimy się głodni. Nie mając żadnego logicznego wyjaśnienia tych sms-ów, no oprócz tego, że stałam się obiektem jakiegoś głupiego żartu, gnana również pierwotną potrzebą zaspokojenia głodu, zwlokłam się z mojego leża i poczłapałam na kuchnię.
   Pod ręką i na już znalazły się sok owocowy i krem nutella. Szybko zrobiłam sobie trzy kanapki i już miałam się wziąć za pałaszowanie ich ze smakiem, gdy wtem przerwał mi dzwonek do drzwi.
- Co jeszcze?
   Zła jak osa pomaszerowałam w stronę drzwi wyjściowych. Za nimi stał wysoki mężczyzna w średnim wieku. W ręku trzymał kopertę i jakąś kartkę. Listonosz. Niechętnie otworzyłam drzwi.
- Dzień dobry. - Szybko zmieniłam wyraz twarzy i nadałam swemu głosowi słodziutki ton.
- Dzień dobry. - Odrzekł uprzejmie. - Panna Nikola Kruk?
- Tak, to ja.
- Mam dla pani list polecony. Proszę tu podpisać. - Wskazał mi palcem miejsce na kartce i podał długopis. Po czym odkleił znaczek z koperty i przykleił go obok mojego podpisu. - Dziękuję. Proszę, to pani list.
- Dziękuję panu.
- Cała przyjemność po mojej stronie. - Na odchodnym jeszcze dodał. - Miłego popołudnia.
- Dziękuję, panu również! - Krzyknęłam za nim i po tych słowach wróciłam się do domu.
   Na krzesełko, na którym miałam za chwilę usiąść, wskoczyła kupka biało-siwego futerka i zwinęła się w puszystą kuleczkę.
- Poważnie? Neronie, jeszcze ty? - Jęknęłam. - Ja tu miałam usiąść.
   Usiadłam przy stole na krzesełku obok. Postanowiłam, że najpierw posilę się a później zajmę się tym listem. Posiłek upłynął w spokoju. Ale zamiast za czytanie, wzięłam się za sprzątanie, bo robiąc kanapki zrobiłam przy okazji niezły bałagan. Gdy już wszystko było na swoim miejscu, zabrałam się za ten nieszczęsny list. Pisany był ręcznie, pismem zgrabnym, równym i lekko pochyłym.
"Droga Nikki.

Ta wiadomość przeznaczona jest tylko dla Ciebie. Jeżeli ją czytasz to znaczy, że się udało i już niedługo wszystkiego się dowiesz. Przed Tobą stoi trudne zadanie. Ale po kolei.
Wiem, że wszystko to, co tu jest napisane brzmieć Ci będzie co najmniej dziwnie, ale proszę, nie ulegaj temu złudzeniu i zastanów się dobrze nad tym.
Na początek opowiem Ci pewną historię, która wydarzyła się bardzo dawno temu ale ma ona związek z nami i z naszym pochodzeniem. Proszę, przeczytaj ją uważnie, bo jest to również odpowiedź na wiele pytań. Oto ona [...]"
Czytając ten list nie wiedziałam, czy mam się śmiać czy może płakać z tego powodu. To było dziwne, choć te słowo to niedopowiedzenie przynajmniej miesiąca. Zastanawiałam się, co może mnie jeszcze dzisiaj spotkać. Postanowiłam nie myśleć o niczym tylko wgłębić się dalej w lekturę mojego listu.
"[...] Uważasz, że ta historia jest przynajmniej niedopowiedzeniem miesiąca jako dziwna? Nikki, to dopiero początek. Proszę, nie bierz mnie za jakiegoś błazna, który chciał wywinąć Ci głupi i okrutny numer. To nie tak. Ja chcę, żebyś wiedziała. Niestety zdaję sobie z tego doskonale sprawę, że w tej chwili jesteś sceptyczna i nie wierzysz w ani jedno moje słowo. To nic, ja mam czas. Cierpliwie poczekam. Wkrótce i tak przekonasz się, że wszystko to, co tu napisałem jest najszczerszą prawdą.
Na dziś uważam, że wystarczy Ci tych informacji. Jutro znowu się odezwę.

Twój informator i przyjaciel.

PS. Po przeczytaniu ten list ulegnie samozniszczeniu. Nie żartuję. Uważaj."
   Jak na zawołanie list samoistnie zajął się zielonkawym płomieniem i po chwili już nie było po nim najmniejszego śladu. Nie miałam nawet czasu na reakcję. Stałam jak słup soli i patrzyłam na swoje dłonie. Przecież powinnam się poparzyć, chociaż trochę, albo przynajmniej popiec. A tu nic. Tak jakby to się nigdy nie wydarzyło. A może naprawdę nic się nie stało i tylko to moja wyobraźnia płata mi figla? Z drugiej zaś strony, czułam się jak w jakiejś ukrytej kamerze najnowszego talk show, gdzie, jak z rękawa, płynęły do ciebie odpowiedzi na pytania, których nie zdążyłeś jeszcze zadać. Właśnie, przecież ten ktoś nie mógł wiedzieć, co sobie pomyślę po przeczytaniu tych wszystkich wiadomości od niego. To po prostu nie możliwe. Nie dla zwykłego człowieka. Co on jakimś magikiem - telepatą jest, czy co?
   W końcu nie wiedziałam już, co mam o tym wszystkim myśleć. Byłam zdezorientowana. Zaczęłam się nawet bać.
   Nie wiedząc, co ze sobą zrobić, wróciłam do swego pokoju, gdzie od razu poczułam się lepiej. Ten pokój był i jest moim azylem. Nie ważne, co działo się wokół, tu zawsze czułam się bezpiecznie. Może to przez jego atmosferę, a może dlatego, że z tym miejscem nie wiązało się żadne przykre wspomnienie. Cóż... Nie byłam tego pewna. W tej chwili nie było to również istotne. Liczyło się tylko spokój i ukojenie emanujące z tego miejsca.
   Choć wokół mnie panowała cisza, to w mym sercu panował chaos a w głowie miałam zamęt. Od dawna tak się nie czułam. Nagle uświadomiłam sobie, że niektóre elementy zaczynają do siebie pasować, ale tylko niektóre. Nawet nie wiem kiedy zasnęłam, wyczerpana tymi wszystkimi rozmyślaniami.

Znajdziecie mnie również na: http://historia-liviann.bloog.pl/ - Obecnie nieaktywny. Wszelkie reklamy zostawiajcie w komentarzach pod wpisem "Moja radosna paplanina - miejsce na Waszą reklamę" w zakładce "Linki, czyli Wasze reklamy".