PUPPETEERS - LALKARZE

Lalkarze I: Spełniona Przepowiednia

PROLOG

 

turkusowa róşa.jpg

 

   Eony lat temu Świat, w którym żyjemy, był zupełnie inny. Nie było tu nic prócz ciemności, chłodu i czającej się zewsząd mrocznej, nieposkromionej mocy, gotowej w każdej chwili zagarnąć i zarazić zepsuciem inne współistniejące Światy. Trwało to do czasu, aż Przeznaczenie pewnego Opiekuna poświęciło go do zadania pozornie niewykonalnego nawet dla Ludu Sheired, najpotężniejszych istot, niezłomnie trzymających pieczę nad wszystkimi Wszechświatami. Cóż jednak mógł zdziałać wessany do obcego, zgniłego naczynia i pozbawiony tego, co najcenniejsze - wiedzy i własnych wspomnień? Co mógł zdziałać odarty z własnej osobowości i rozdarty na dwie części duch niegdyś potężny, dziś będący ledwie nikłym cieniem samego siebie?
                                                                                     ***
- Poddaj się!
- Ani mi się śni! - Ciężko dysząc odrzekł Wielki Lord buntowniczym tonem.
   Nic dziwnego. Nawet istota tak potężna, jak on, musi w końcu odpocząć. Zwłaszcza, że mocno nadszarpnął swe siły w tej walce, która zdawała się nie mieć końca. A wszystko przez to, że dotąd uśpiona mroczna natura tego świata wreszcie się ujawniła odsłaniając na wskroś swe zgniłe oblicze. Świat przez to pogrążał się w Chaosie. Na Ziemi zapanowały Smutek i Zamęt a ludzie nie znali przyczyny. Byli nieświadomi, nieporadni, zagubieni. Bo świat, do tej pory jako młody i piękny, tętnił i pulsował w pełni zharmonizowany ze swym Stwórcą, Opiekunem i Dobroczyńcą - Wszech Wiecznym Lalkarzem, Wielkim Lordem Bez Imienia. To on powołał do życia ludzi i wszystko to, co ich otaczało. Wszelkie elementy stworzenia stały się marionetkami w jego dłoniach. Niestety, taki stan rzeczy nie spodobał się innym Lalkarzom - licznym dziełom jego jaźni, opętanym teraz i sterowanym przez Chaos, skondensowany do nieznanej dotąd, Wielkiej Żądzy. Dla niej gotowi byli zrzec się Wielkiego Błogosławieństwa swego stworzyciela i podążać nową ścieżką w Nieznane. Tak kolejno narodziły się Bunt, Spisek i Kłamstwo. To jednak nie był koniec. Najgorsza stała się obecna Wojna, która wywiązała się między Wszech Wiecznym Lalkarzem a nowym pokoleniem zepsutych Lalkarzy. To przez nich ludzie stali się ofiarami i poznali smak owego zła.
- Ojcze, ta walka nie ma sensu. Ty jesteś sam a nas jest tak wielu. Nie zdołasz wszystkich nas pokonać.
- Czyżby?
- Fakt, zniszczyłeś całe rzesze mych braci i sióstr. Jednak ciągle jesteśmy w miażdżącej przewadze. W końcu zabraknie ci sił a wtedy to my nie będziemy mieli litości.
   To niestety była prawda. Wielka Żądza zmieniła Lalkarzy w łaknące władzę i krew bestie. Obce im stały się Litość, Współczucie czy Wyrozumiałość. Jedni wyzbyli się ich całkowicie a inni głęboko ukryli je w sobie, czując wewnętrzną potrzebę posiadania ostatniej cząstki przynależności do swego stwórcy. Niestety, tych drugich było niewielu.
   Wielki Lord korzystając z chwili nieuwagi Starlight'a zaczął kumulować w sobie energię do kolejnej fali destrukcji. Wszyscy Lalkarze znajdujący się w promieniu kilometra, ulegali definitywnej zagładzie. Przykro mu było tak dotkliwie karać nieposłuszeństwo swych dzieci. Ale co zrobić skoro Wielka Żądza nieodwracalnie wypaczyła ich jaźń? Pocieszał się faktem, iż taki atak nie wyrządzał żadnej krzywdy Starlight'owi. Miał głęboką nadzieję, że może jego jedynego uda mu się uratować i sprowadzić na dobrą drogę. Był przecież jego idealnym odbiciem, jakby brakującą cząstką jego własnej osobowości. Może właśnie dlatego te ataki nie wyrządzały żadnej krzywdy Starlight'owi.
Nagle przy walczących pojawiły się trzy postacie, dwóch mężczyzn i nieziemsko piękna kobieta.
- Witaj Belladonno. - Z kpiącym uśmiechem rzekł Starlight.
- Bella, co ty tu robisz? To nie jest miejsce dla ciebie...
- Moja droga, może wyjaśnisz Wielkiemu Lordowi cel twej wizyty, a najlepiej całe swe dotychczasowe postępowanie, począwszy od naszej pewnej owocnej rozmowy? Milczysz?... To może ja opowiem?
- Nie! - Wykrzyknęła Belladonna ze łzami w oczach. - Ja sama powiem! Bezimienny... to znaczy Wielki Lordzie... Zrobiłam to, bo bałam się o ciebie. Starlight zagroził mi, że jeśli mu w tym nie pomogę to on ciebie zniszczy.
- W czym mu miałaś pomóc Bello? - Chłodno rzekł Wielki Lord. - Dlaczego dałaś się tak łatwo mu zmanipulować? Przecież wiesz, że nie można mnie zniszczyć. Nie ma żadnego sposobu...
- Nie prawda! - Ostro przerwała dziewczyna. - Jest sposób. On go znalazł!
- Sposób na zniszczenie mnie? - Beztrosko zaśmiał się Wielki Lord po czym zaraz przestał. - To przecież niemożliwe.
- Och... Mylisz się staruszku. Już nie jesteś taki niezniszczalny...
- Przestań! Ty, ty... TY POTWORZE! Opętała cię Wielka Żądza i teraz zależy ci tylko na jednym. Na władzy! I dążysz do niej nie bacząc na pokonywaną drogę. To nieludzkie!
- Nie jestem człowiekiem Belladonno. - Wysyczał Starlight. - Jestem Lalkarzem. Nigdy więcej nie porównuj mnie do tych ubezwłasnowolnionych zwierząt. A ty, mój dogi - Zwrócił się do swego ojca. - wyjaw mi, proszę, metodę tworzenia, rządzenia i niszczenia.
- Więc to o to chodzi... Wybacz ale muszę cię rozczarować. Nie ma żadnej metody.
- Nieprawda, kłamiesz! Jest metoda i ty mi zaraz ją zdradzisz. Albo ja...
- Albo ty?... Co chcesz zrobić?
- Użyję jej przeciwko tobie! To jest sposób na ciebie. - Odrzekł odrobinę za szybko, bo zdezorientowany, Starlight.
   W sumie sam nie wiedział już, co nim kierowało. Nigdy przedtem nie zależało mu na władzy. Wolał raczej służyć jako pomoc i oparcie. Zaślepienie bezpodstawnym Gniewem i Chciwością od zawsze było mu obce, aż do teraz. Zrozumiał, że stał się słaby i dał się zmanipulować Wielkiej Żądzy wyrządzając wokół wiele zła. Był jednak istotą dumną, postanowił więc do końca ciągnąć tę farsę.
- Panie... - Wtrącił się jeden ze strażników dziewczyny, do tej pory milczących i bacznie się przyglądających całemu zajściu. - Nie możemy jej teraz użyć. Mówiłeś, że to ost...
Nie zdążył nawet dokończyć zdania. Spłonął w bladoniebieskim płomieniu.
- To ja decyduję kiedy i jak użyć broni, zrozumiano?
- Tak jest, Lordzie Starlight. - Odpowiedział przerażony drugi z wartowników dziewczyny.
- Ejjj... Myślałem, że niszczenie nieposłusznych Lalkarzy to moja działka. - Zażartował sobie Wielki Lord.
- Przeszkadzał mi... - Mruknął niezadowolony syn. - Wracając do naszej dyskusji... Odpowiedz...
- Naprawdę nie ma żadnego sposobu. Zresztą, to nie tajemnica. Tworzenie następuje pod wpływem impulsu z serca lub woli. Działa to mniej więcej tak: pragniesz czegoś lub kogoś, bo na przykład jesteś sam lub zwyczajnie czegoś potrzebujesz, a za chwilę to coś lub ten ktoś staje się ciałem i istnieje. Tak samo jest w przypadku rządzenia. Tu jednak większą rolę odgrywa wola. Samo chcenie podporządkowania sobie reszty. A niszczenie? Przed chwilą sam tego dokonałeś, więc powinieneś wiedzieć. Tylko tyle. Ja naprawdę myślałem, że to wiesz...
- I o taką błahostkę...
   Starlight poczuł się dotkliwie wykorzystany i zniesmaczony całym zajściem. Nie o coś takiego toczyć się powinna wojna, jeśli kiedykolwiek do takowej miałoby dojść. To wszystko było żartem, jednym wielkim, pomylonym żartem.
- Proszę. Obydwaj już przestańcie. To nie ma se... - Belladonna nagle zamilkła próbując łapczywie złapać oddech, jednocześnie łapiąc się za brzuch. Zgięła się w pół i osunęła na kolana.
- Belladonno! - Krzyknął Wszech Wieczny Lalkarz a zaraz potem tulił dziewczynę w ramionach.
- Ja... przepraszam... Ja... nie... chciałam... tego... Wybacz... mi... - Zaczęła Bella krzywiąc się. Ciągle trzymała się za brzuch, w którym tkwił pokaźny trójzębny sztylet. - Chciałam... chronić... i naszą... Tajemnicę...
- Ciii... Już dobrze. To ty wybacz mi. Powinienem lepiej dbać o ciebie i cię bronić. To moja wina. - Zaczął Bezimienny ciągle tuląc do siebie Bellę i głaszcząc ją po złotych włosach. - Już dobrze, jestem przy tobie. - Powtarzał. A z jego oczu nagle popłynęły łzy. To był pierwszy raz, gdy Wszech Wieczny Lalkarz tak się zachował. Miłość zmienia każdą istotę.
   W tym momencie drobne ciało dziewczyny zaczęło rozwiewać się i znikać. W rękach Bezimiennego został tylko zakrwawiony trójzębny sztylet. Wielki Lord wstał. Na widok tego sztyletu, dotąd pogrążony we własny myślach Starlight, przeraził się. Blady, spojrzał na swe dłonie, upewniając się, że to nie on. Po czym przecząc głową zaczął się cofać.
- K...krew. T...to nie ja!
   Oczy Wielkiego Lorda pociemniały znacznie od łez i wzbierającej w nim furii. Jego szata zaczęła falować tknięta niewidzialnym podmuchem. Wokół niego roztaczała się aura. Jasna, potężna, przerażająca. Zaczął zbliżać się do swego przeciwnika, który przestał się cofać.
- Od początku to planowałeś. - Rzekł Bezimienny głosem zimniejszym od lodu. - To ten sposób na zniszczenie mnie?
- J...ja? Nie! Ja po prostu chciałem... ale nie w ten sposób... - Zaczął plątać się Starlight. - To nie miało tak być!
- Nie? A może tak? - Wszech Wieczny Lalkarz wbił sobie sztylet w serce. - To tak miało wyglądać wyrodny synu?
Na ten widok Starlight skrzywił się. Takiego rozwoju sytuacji się nie spodziewał.
- Nie! Oczywiście, że nie! - Zaczął żarliwie twierdzić, pomagając sobie rękami. - Ja nie chciałem nikogo skrzywdzić. Co prawda, dałem się opętać Żądzy, ale opamiętałem się. I teraz nigdy bym...
- Ooo... Na pewno? - Stwierdził Wielki Lord. - Twoje niechcenie doprowadziło do śmierci wielu Lalkarzy. Sam nie liczyłem ilu... Przez ciebie również pod znakiem zapytania stoi istnienie Ziemi i wszystkich zamieszkujących ją stworzeń. O tym to już nie pomyślałeś, prawda? Nieee... Ty wcale nie myślałeś stawiając na ten jeden raz wszystko wokół. Ale wiesz? Postawiłeś nie na to, co trzeba...
- T...tak ojcze, ale... - Niepewnie zaczął. Zamilkł widząc wyraz twarzy Bezimiennego.
- Nie przerywaj mi. Twoja głupota doprowadziła do katastrofy. I po co ci to było? Ci wszyscy Lalkarze, moje dzieci, nie żyją i nigdy się już nie odrodzą przez ciebie! Tylko dlatego, że zamarzyło ci się zdobycie władzy, którą posiadałeś już wcześniej? - Tu zrobił pauzę a po chwili znowu zaczął. - Gardzę tobą! Jesteś mym synem, mym wcieleniem, mym odbiciem... Zawiodłeś mnie, zawiodłeś ich wszystkich. Nie jesteś już godzien noszenia tego tytułu.
   Po tych słowach ciało Starlight'a stanęło w płomieniach, takich samych jak te, które strawiły pierwszego ze strażników. Wszystko to trwało krócej niż chwilę. Nie było nic czuć. Nie było również krzyku, tylko nieme oczy a w nich - zdziwienie. Starlight zniknął z tego świata tak samo, jak się na nim pojawił. Szybko i cicho.
  Całej tej scenie, z przerażeniem w oczach, przypatrywał się drugi z wartowników. Nie wiedząc, co ma ze sobą zrobić, podszedł do Wszech Wiecznego Lalkarza. Na swoje szczęście należał on do tej mniejszości istot, które wszystkie dobre uczucia głęboko ukryły w sercu. Nie liczył on już na łaskę, nie po tym, co zrobił. Nagle wszystkie te uczucia, tak skrzętnie skrywane przed światem, wypłynęły z całą mocą na powierzchnię, nieomal powalając go na kolana. Z wielkim wysiłkiem powstrzymał się i trzęsąc się jak osika, spojrzał na Wielkiego Lorda.
   Bezimienny stał w miejscu a z jego rany sączyła się błękitno-złota posoka. Wartownik nie mógł nic odczytać z twarzy zaklętej teraz w kamienną maskę. Tylko para szaro-niebieskich oczu czujnie wpatrywała się w struchlałego Lalkarza. Po chwili, zdaniem strażnika, trwającej wieczność, Wszech Wieczny Lalkarz odwrócił się do niego plecami i stanął nieruchomo, intensywnie nad czymś rozmyślając. Cisza i niepewność stały się nieznośne. I nagle - to już był koniec. Lalkarz zdziwił się widokiem rozmazującego się w powietrzu Bezimiennego.
   Niewiadomo skąd w rękach wartownika pojawił się sztylet. Ten sam, który odebrał życie Belladonnie i który utkwił w sercu Wielkiego Lorda. Tyle, że nie było na nim żadnej krwi. Nic, po prostu nic, co wiązałoby go z całym tym zdarzeniem.
   Przy Lalkarzu zmaterializowała się kobieta. Strażnik aż podskoczył z wrażenia.
- Samuelu! Nic ci nie jest! Tak się cieszę!
- Co się stało? - Spytał, a kobieta mocno przytuliła się do niego.
- To ty nie wiesz? Prawie wszyscy zginęli... Zaraz, zaraz... - Dodała, bystrym wzrokiem rozglądając się dookoła. - Gdzie jest Wielki Lord? I co ty trzymasz w rękach?
- Zostawił nas... i rozpłynął się. A to... Mam przeczucie, że jeszcze odegra to kluczową rolę w naszej przyszłości...

Znajdziecie mnie również na: http://historia-liviann.bloog.pl/ - Obecnie nieaktywny. Wszelkie reklamy zostawiajcie w komentarzach pod wpisem "Moja radosna paplanina - miejsce na Waszą reklamę" w zakładce "Linki, czyli Wasze reklamy".